שְׁאֵלָה:
האם באמת צריך אנטי-וירוס לאנדרואיד?
Vítor Baptista
2010-09-14 21:57:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש בלינוקס כבר חצי עשור, ולכן אני כבר לא רגיל להתמודד עם וירוסים. להפתעתי ראיתי דיון על אנטי-וירוסים באנדרואיד. עדיין לא התקנתי, אבל זה מטריד אותי: האם הם באמת נחוצים? האם היו (או היו) נגיפים ידועים בשוק? האם גוגל לא מפעילה אנטי-וירוס לפני שהרשתה אפליקציה לשוק?

לא הייתה לי שום בעיה בשנה אחת של אנדרואיד, אבל לטלפון הסלולרי שלי יש הרבה מידע חשוב, ולא הייתי עושה זאת. רוצה להיות מופתע מכמה וירוסים שמנקים את הטלפון שלי, או מבצעים שיחות בינלאומיות בזמן שאני ישן, או כל דבר אחר. האם עלי להתקין אנטי-וירוס?

זה אפילו נוהג רע להריץ לינוקס ללא AV. אותו דבר לגבי אנדרואיד. גוגל לא בודקת את האפליקציות.
לידיעתך, אנטי-וירוס דורש וירוסים. אם אין וירוסים ידועים, אנטי-וירוס אינו שווה ערך מכיוון שאנדרואיד עצמו כבר כולל הגנות מובנות. ברגע שהווירוסים יתחילו לצאת (זה בלתי נמנע) עבור אנדרואיד / אייפון אז נצטרך תוכנת AV כדי לעקוב אחר דלתות אחוריות שונות (בהנחה שמערכת ההפעלה של אנדרואיד לא תנסה לפתור כל בעיה כחלק ממערכת ההפעלה). שים לב גם ש- AV בבדיקות לינוקס לגבי וירוסי Windows מתחוללים שיש אינטראקציות בין מערכות, כך שגם אחת מהן חשובה.
רק כדי להבהיר - התקני ה- AV שאני רואה המותקנים עבור לינוקס נועדו כאשר אנשים משתמשים בלינוקס לשרתי דואר אלקטרוני או לשיתוף קבצים, והם צריכים לתפוס חתימות וירוסים מבוססות Windows. ככל הידוע לי, אין וירוסי לינוקס ידועים, אלא רק ניצולים באמצעות מערכות שלא עודכנו, וגם אז הם נדירים ביותר.
חָמֵשׁ תשובות:
#1
+14
mfg
2010-09-15 18:48:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אינך צריך לדאוג להפעלת אנטי-וירוס בטלפון שלך. אני ממליץ להפעיל אחד במחשב שלך ולהגדיר אותו לסריקת התקנים היקפיים. כאשר אתה מחבר את הטלפון שלך והוא מותקן כמכשיר לאחסון המוני, האנטי-וירוס של שולחן העבודה יסרוק את הטלפון לחתימות וירוסים ותעשה את המינימום בכדי להבטיח את ביטחונך.

זוהי אשליה להאמין שרק בגלל שאתה מפעיל * nix או OSX לא תרוויח מהאבטחה שמעניקה תוכנת AV; שאמרו שאתה לא צריך לבזבז שום דבר כדי להשיג תוכנית טובה ורזה במיוחד בלינוקס.

יש אפליקציות זדוניות ב- Google Play.השאלה היא האם אפליקציות אנטי-וירוס מזהות תוכנות זדוניות אלה לאחר שהורדו לטלפון שלך. http://clark.com/technology/google-play-malware-app-hummingbad/
#2
+12
Nathan Schwermann
2010-09-15 22:18:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

היו כמה דיווחים על סוסים טרויאניים שבעצם מתיימרים לעשות משהו, אבל הם למעשה שולחים הודעות טקסט בקודים קצרים המחייבים כסף או גונבים נתונים או משהו כזה. עם זאת, אני לא בטוח כיצד תוכניות 'אנטי-וירוס' אלו יכולות למעשה להתמודד עם כך מכיוון שאין להן בכל מקרה לפקח על מה שהאפליקציות האחרות האלה באמת עושות.

כל מה שאתה באמת צריך לעשות זה לבחון מקרוב את ההרשאות המבוקשות בעת התקנת אפליקציה, ולשאול את עצמך 'האם אפליקציה זו צריכה להזדקק לגישה מלאה לאינטרנט ולמגעים של אנשי קשר?'

היה רקע ידוע "וירוס" חי ששלח נתונים אודותיך לשרתים שלו. האם אתה באמת יכול להבחין בין מודעות לבין מודעות?
@Dmitriy - או מול כל היישומים הלגיטימיים שקוצרים את הנתונים שלך.
#3
+10
Tofeeq
2013-02-19 15:12:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני אומר לא, ויש לי שתי סיבות לכך:

  1. קרא תמיד את ההרשאות הנדרשות לפני התקנת יישום כלשהו, ​​וודא כי יישום זה זקוק להרשאות אלה לצורך תפקודו לא רק מבקש לעשות שטויות בטלפון שלך. אל תאפשר לאף יישום לקחת הרשאה להתעסק במידע הטלפון שלך.

  2. התקנת אפליקציה אנטי-וירוס תאט את הטלפון שלך, לכן כדאי לחפש וירוסים מהמחשב האישי שלך.

נניח שאני מוריד ספרים אלקטרוניים בחינם או מוזיקה שעשויים להיות נגועים. אני תמיד סורק אותם אם הורדתי אותם למחשב. האם לא צריך להיות בטלפון אנטי-וירוס שיסרוק אותו? אני כל הזמן שומע שאנדרואיד זה כמו לינוקס ולא יכול להידבק בצורה כזו. האם זה אומר שאפשר להוריד קבצים כמו ספרים אלקטרוניים מהאינטרנט בלי לדאוג?
כן AFAIK, אנדרואיד יכול להיות נגוע רק אם אתה מתקין APK לא רצוי שלא יכול לקרות ללא אינטראקציה של המשתמש או הרשאת מערכת. הרשאת מערכת ניתנת רק לאפליקציה שטעונה מראש בטלפון רגיל
#4
+1
LJD200
2015-12-30 01:19:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אנטי-וירוס אינו הכרחי כמו ב- Windows, אך לא רעיון רע שיהיה בו. גוגל אכן בודקת אפליקציות המוגשות לחנות Play עד כמה שידוע לי. עם זאת, היו כמה מקרים של אפליקציות זדוניות בחנות Play ואנשים שהורידו אותם. הבעיה הגדולה יותר היא יישומים מחוץ לחנות Play, במיוחד אם המכשיר שלך מושרש. כנראה הגיוני להתקין תוכנת אנטי-וירוס, במיוחד מכיוון שהן יעילות כל כך, על פי תוצאות ה- Android של AV-Test כאן, שם תוכניות מסוימות מתקרבות לשיעור זיהוי של 100%. אתר זה כולל גם 'שימושיות', הכוללת האם האנטי-וירוס מאט את המכשיר במהלך שימוש רגיל.

#5
+1
FieryCod
2016-05-13 13:00:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בשוק אנדרואיד היו נגיפים מעטים בלבד ולכן האפשרות לתפוס נגיף היא תופעה נדירה. הבעיה היא כשאתה מוריד את האפליקציות מהאינטרנט. אני מאוד לא ממליץ עליו. מה לגבי AV לטלפונים עם אנדרואיד?

אני תמיד צוחק כשאנשים מתעקשים שמכשיר AV למכשירי Android חייב להיות.

מדוע אין צורך? שקול ממה מגיעים השמות כמו גרעין, שורש וכו '. אנדרואיד מבוסס על לינוקס ומעולם לא שמעתי על וירוסים חזקים עבור יוניקס כמו מערכות הפעלה. כן, יש אפשרות ליצור וירוס, כן זה עשוי לעבוד אבל רק אם אתה נותן הרשאות לאפליקציה. לכן אני חושב ש- AV לאנדרואיד הוא רק הונאה. אז לסיכום כל עוד אתה מוריד אפליקציות משוק Google מרגיש בנוח ופשוט שוכח מווירוסים.

בבקשה רק תגיב כשאתה מצביע למטה כדי ליידע אותי מה לא בסדר :)
לא הייתי אני, אלא כמה עצות: 1) אין * וירוסים * לאנדרואיד, ולכן הם לא יכולים להיות ב"חנות אנדרואיד "; 2) השם של שוק הוחלף ל"חנות Google Play "לפני שנים, אז לא בטוח למה אתה מפנה. אבל אם שתי הנקודות הללו מצדיקות הצבעה למטה היא שאלה אחרת :)


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...