שְׁאֵלָה:
מה הפירוש של "להשריש טלפון"?
Louis Rhys
2010-09-14 08:01:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שמעתי את הביטוי הזה או את הגרסאות (טלפון מושרש, השתרשות וכו ') בפורומים של אנדרואיד אבל אני לא יודע מה זה אומר. האם אתה יכול להסביר זאת במילים פשוטות?

שני משאבים מצוינים להבנת הדבר לעומק יותר הם: http://code.google.com/p/android-roms/wiki/Obtain_Root ו- [CyanogenMod Wiki] (http://wiki.cyanogenmod.com/index.php? כותרת = Main_Page). האחרון עושה עבודה נהדרת * בהגדרת מונחים לאורך כל הדרך, כך שגם אם המטרה שלך היא לא להתקין את CyanogenMod (שגם הם מגדירים :)), הוויקי הוא דרך נהדרת להשלים פערים בהבנתך.
כתובת אתר מתה.Cyanogenmod.com נעלם לאחרונה.במקום זאת, נסה https://wiki.lineageos.org.
קשור: ** כיצד מגביל אנדרואיד לשורש גישה? ** בתשובה שלי ל [איך עובד מג'יסק?] (Https://android.stackexchange.com/a/213344/218526)
שבע תשובות:
#1
+112
keithjgrant
2010-09-14 08:45:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כדי 'שורש' הטלפון שלך פירושו להשיג זכויות ניהול על מערכת הקבצים של הטלפון שלך (בלינוקס, root הוא שם המשתמש של מנהל המערכת הראשי). עם גישה לשורש, אתה יכול להתקין ולהסיר את כל מה שאתה רוצה בטלפון.

לרוב הטלפונים יש גישה מוגבלת לגבי מה שאתה יכול ולא יכול לעשות בו. זה לא בהכרח דבר רע, כי זה יכול למנוע ממשתמשים בטעות לשבור משהו שהם לא צריכים להתעסק איתו בטלפון, במיוחד בכל הקשור למערכת ההפעלה. עם זאת, יצרנים רבים מגבילים את זכויותיך גם לדברים שאינם כל כך קריטיים מבחינה משימתית, וגם השתרשות הטלפון עוקפת זאת. טלפון שלא תוכלו להסיר, השתרשות תעניק לכם את היכולת הזו. זה גם יאפשר לך לשדרג לגרסאות חדשות יותר של Android לפני שיצרן הטלפון שלך ו / או ספק הסלולר יהפוך את העדכונים לרשותך. אזהיר כי השתרשות עשויה לבטל את האחריות שלך.

למידע נוסף על השתרשות שמאפשרת לך לעשות עם הטלפון שלך, עיין ב שאלה זו.

תשובה נחמדה ... אני גם אוהב את החלק בו אמרת `זה גם יאפשר לך לשדרג לגרסאות חדשות יותר של אנדרואיד`.יש משאבים טובים שתוכלו להמליץ לכם על כך?(אני מקווה שאחת מהתשובות הקודמות שלך ..)
מדוע bloatware הוא עניין כה גדול עבור משתמשים רבים?כל עוד הטלפון עובד טוב, ואפשר להשבית את ה- blatware (אני לא מכיוון שאני לא שם לב אליהם), הכל צריך להיות בסדר.
#2
+46
Matt
2010-09-14 08:56:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כאשר אתה "שורש" את הטלפון שלך אתה פותח את הרשאות הניהול של הטלפון אשר כברירת מחדל נעולות על ידי היצרן. זה דומה ל- "Jailbreaking" בעולם האייפון.

השתרשות המכשיר שלך מאפשרת לך לעשות דברים כמו אוברקלוק או השעיה נמוכה יותר של המעבד שלך, למחוק את האפליקציות הנטענות מראש שהטלפון שלך לא ימחק כמו Amazon MP3 או Corp Calendar, להתקין יישומים מסוימים הדורשים גישה לשורש, טוענים ROMs מותאמים אישית ...

היצרנים לא רוצים שתהיה לך גישה לאפשרויות אלה ממספר סיבות, כולל אך לא מוגבלת ל:

 • הם רוצים לשלוט ולהבטיח חוויית משתמש ספציפית
 • ספקים מסוימים דורשים כי פונקציות מסוימות יינעלו מכיוון שהם רוצים שתשלם עבורן או משום שאינן תואמות את הרשת שלהם
 • אם אינך יודע מה אתה עושה אתה יכול "לבנות" (להפוך חסר תועלת) לטלפון שלך או לפחות לגרום לבעיות מספקות שבהן תתקשר לתמיכה טכנית בדרישה לדעת מדוע הטלפון שלך לא עובד.
אחד גדול הוא שאתה יכול להסיר רכיבי מערכת קריטיים ולדרוש מחיקה (התקנה מחדש). הם לא רוצים את זה. יותר מדי לקוחות לא מרוצים ושיחות תמיכה טכנית :)
@DmitriyLikhten אני בספק אם התמיכה הטכנולוגית שלה ואין שביעות רצון הלקוחות, במקום זאת היא ** מרוויחה כסף על נפיחות ומעקב **.
#3
+22
Quandary
2010-09-14 08:45:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כדי להשיג גישת שורש (מנהל מערכת) לטלפון.

'שורש' הוא המשתמש עם UID 0, שהוא שווה ערך ל'חשבון ניהול מערכת 'מלא.

המשמעות היא שיש לך הרשאה לעשות הכל. הכל כולל פתיחת יציאות מוגנות (למשל לקישור WiFi), עדכון ושדרוג מערכת ההפעלה וכל התוכנות, החלפת מערכת ההפעלה בתוכנה משלך, גישה מלאה לכל קובץ ב- מכונה ויכולת למחוק כל קובץ, כולל כל מערכת ההפעלה.

"החלף את מערכת ההפעלה בתוכנה משלך" אינו נכון. אין צורך בשורש כדי להבהב קושחה חדשה. זה עשוי להקל על התהליך.
#4
+22
Bryan Denny
2010-09-14 09:01:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בקיצור, פירוש הדבר לקבל גישה למנהל מערכת לטלפון. לעשות דברים שמשתמש רגיל (שאינו מנהל) בטלפון לא יכול לעשות.

#5
+15
Yevgeny Simkin
2010-09-14 09:10:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

תשובות אחרות כבר נכונות, אך רק לצורך התייחסות לחנון. בכל המערכות מבוססות יוניקס יש משתמש "שורש" שיש לו גישה לכל הפונקציות הזמינות על ידי מערכת ההפעלה. זו פריבילגיה חזקה מאוד (ומסוכנת) מכיוון שברגע שאתה שורש, אתה יכול לעשות הכל, וחלק גדול ממה שאתה יכול לעשות יכול להרוס את המערכת לחלוטין.

זו הסיבה שכאשר אתה מנהל שרת, בדרך כלל אתה לא עושה את זה כשורש כדי שתוכל לנצל את מערכת ההפעלה שאומרת "אממ ... אתה לא רוצה לעשות את זה!" כשאתה מבקש ממנו בטעות לנקות את כל הכונן הקשיח בשעה 3 לפנות בוקר.

#6
+15
Dmitriy Likhten
2010-09-14 20:26:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה קצת תיקון לכל דבר. בעיקרו של דבר השתרשות היא שובר כלא. אתה משתמש, אין לך גישת מנהל מערכת לטלפון שלך. השתרשות היא תהליך קבלת הגישה למשתמש "שורש". ברגע שיש לך שורש, יש כמה דברים מהנים שתוכל לעשות.

 • הסר אפליקציות "מערכת" כמו אפליקציות Nascar של Nintar או NFL.
 • השתמש בכלים כמו Open Tethering כדי לעשות. קשירת Wi-Fi (בחינם)
 • Underclock או Overclock המעבד שלך (underclocking עם SetCPU עוזר לשמור על צריכת הסוללה ולא ממש משפיע על הביצועים כאשר הטלפון שלך במצב סרק / וכו '.)
 • התקן כלי התאוששות מותאם אישית.
  • גיבוי של Nandroid - זריקה מוחלטת של הזיכרון הפנימי של אנדרואיד שלך לכרטיס SD המאפשרת לך לבצע גיבוי נקי מאוד וממש לגלגל את האנדרואיד שלך בחזרה לאותה נקודה בעת הצורך. מאפשר לך גם להחליף מערכות הפעלה תוך דקות על ידי שני גיבויים, אחד מכל אחד.

השתרשות לאחרונה נעשית יעילה יותר ועם השתרשות בלחיצה אחת מגיע למעלה, זה אמור להיות משב רוח עבור רוב האנשים, פשוט הגדר ותן לו לרוץ למשך חצי שעה.

הסיכון היחיד הוא לבנות את הטלפון שלך (לדפוק כמה תוכנות קריטיות ובכך אי אפשר להתחיל זה או התקן תיקון).

#7
+7
jiggunjer
2015-11-20 16:14:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שאלה זו היא אחת הנצפות ביותר באתר זה, ובכל זאת כל התשובות אומרות אותו דבר: "מקבל זכויות מנהל, בוא תעשה דברים כמו xyz ו- abc". האחרון אינו ממש חלק מתשובה רלוונטית, ואכן יש כאן כבר שאלה: מה יכול טלפון מושרש לעשות?.

שורש בטוח שווה לקבל זכויות מנהל, אך בואו נוסיף כמה פרטים נוספים: כיצד מיושמים זכויות מנהל ב- Android. מה קורה ברמה הטכנית כששורשים טלפון? תוכנית / יישומון חדשים זמינים: su . זה יושב בתיקיה / system / xbin / ומאפשר למשתמשים לעבור למזהה משתמש אחר - כולל שורש (aka admin).

זכור כי ביישומי אנדרואיד פועלים בדרך כלל תחת מזהה משתמש משלהם. אז אם 1) su קיים ו -2) אפליקציה משתמשת בה כדי לשנות לשורש, אז האפליקציה יכולה לעשות כל מה שמשתמש השורש יכול לעשות!

לא כל שיטות ההשתרשות מייצרות את אותו שינוי. לדוגמא שיטות רבות מסתמכות על אפליקציה נוספת בשם superuser.apk שיש לה גרסה מותאמת אישית של ה- su binary. זה מאפשר לאפליקציה לפעול כמנהל בקרת הרשאות בכל פעם ש- su מופעלת על ידי אפליקציה.

בנוסף ל- su ולמשתמש-על (או SuperSu), לעתים קרובות עסוק בוקסבוק מותקן כחלק מתסריט ההשתרשות. שלושת הקבצים הללו (תיבת תפוסה טכנית היא קבוצת קבצים) הם התוספות הנפוצות ביותר כאשר אנו מדברים על השתרשות טלפון.


זה לא טריוויאלי להעתיק סתם su לתיקייה בעצמך, מכיוון שמחיצת / מערכת מותקנת לקריאה בלבד ואתה זקוק לזכויות שורש כדי להרכיב אותה מחדש (וניתן יהיה לכתוב (אם היית צריך).

דרך אחת 'עקיפה' לעשות זאת היא באמצעות שחזור עם פונקציונליות מורחבת, הוא יכול לעלות / למערכת ככתוב ולהעתיק קבצים אליו. ברוב המקרים זה אומר להבהב התאוששות מותאמת אישית, מכיוון ששחזורי מלאי רבים מוגבלים לתיקון קבצי ספציפיים בלבד (OEM).

דרך 'ישירה' יותר תהיה להבהב ישירות מחיצה חדשה / מערכת (עם קבצי שורש) באמצעות כלי מהבהב כלשהו. כלים כאלה כוללים:

 • odin (מחשב - סמסונג בלבד)
 • fastboot (PC - Generic Android)
 • flashify (app - Generic Android)

קל יחסית להעתיק את מחיצת / המערכת מהטלפון שלך - או קובץ תמונה מהאינטרנט, ולהבהב את המחיצה שעברה שינוי בשורש. לבסוף ייתכן שתוכל להשיג מעטפת שורש באמצעות ADB, אם ה- ROM הורכב כדי לאפשר זאת (לא נפוץ ב- ROMs במלאי). באמצעות מעטפת השורש, זה טריוויאלי להרכיב מחדש מחיצות ולהעתיק קבצים לכל מקום שתרצה - אם אתה מכיר פקודות לינוקס.

שיטות פשוטות אלה פועלות עבור טלפונים שאינם נעולים / קלים לפתיחה. כאשר מטעין אתחול נעול תהליך השתרשות יכול להפוך לתהליך מפותל שעשוי להיות שונה בין התקנים, ראה מידע ספציפי יותר על השתרשות כאן. הסיבה לכך היא שכל שינוי מותאם אישית למחיצות חשובות ישבור את 'חתימת' OEM. ולגרום למאתחל לסרב לטעון (bootloop). לחלופין, במקרים מסוימים מנהל האתחול פשוט יבטל את כל השינויים.

"* לבסוף יתכן שתוכל להשיג מעטפת שורש באמצעות ADB, אם ה- ROM הורכב כדי לאפשר זאת (לא נפוץ ב- ROMs במלאי). *" - ה- ROM כולו אינו אחראי לכך, רק הליבה היא. בצע שינויים בגרעין והיה לך adbd חסר ביטחון במחשב שלך (שורש adb, כלומר).
"* כל שינוי מותאם אישית למחיצות חשובות ישבור את 'חתימת' ה- OEM ויגרום לטעינת האתחול לסרב לטעינה (bootloop). *" - לפי הוראות Google [כאן] (https://source.android.com/security/verifiedboot/ verified-boot.html # boot_state), במקרה של אי התאמה בין חתימות, על מנהל האתחול להוציא אזהרה שאינה דומה לסירוב למשתמש לאתחל למערכת ההפעלה. מדוע זה יגרום לסלוף אתחול?
@Firelord אתה צודק בכך שהאתחול הוא המחיצה השולטת בהרשאת השורש של ADB. אבל לא רציתי להיות ספציפי מדי. אתם מוזמנים להציע עריכות.
@Firelord בנוגע ל- bootloop: מכיוון שאם כל מה שהיה עושה מטען אתחול נעול היה להוציא אזהרה (ולהמשיך לאתחל), השתרשות תהיה קלה. הסיבה שהמחיצות הפשוטות של מחיצות פשוטות נכשלות היא מכיוון שמאתחל האיתור מגלה שינוי. או שמא חסר לי משהו?


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...