שְׁאֵלָה:
האם טעינה מתמדת פוגעת בסלולרי האנדרואיד שלי?
mafutrct
2010-07-28 13:34:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדרך כלל אני מנתק את הטלפון הסלולרי מהמטען זמן מה לאחר טעינה מלאה מכיוון שאני חושש שהסוללה עלולה לאבד קיבולת לאורך זמן אם לא אעשה זאת. עם זאת, אני מאמין כי האלקטרוניקה המודרנית אמורה להיות מסוגלת להתמודד עם תרחישים מסוג זה ולהפסיק באופן אוטומטי את טעינת הסוללה לאחר שהיא מלאה. האם זה חל על מכשירי אנדרואיד מודרניים? או שאני צריך להמשיך לנתק את זה כל הזמן?

אם תשאיר טלפון סלולרי מחובר כל הזמן למטען שלו, 24 שעות ביממה, 365 יום בשנה, הוא ישים בלאי נוסף על הסוללה. במקום להישחק לאחר שלוש השנים הרגילות, הסוללה עלולה להתבלות לאחר שנתיים בלבד. ברגע שהסוללה נשחקה, היא כבר לא תחזיק כל כך הרבה אנרגיה. סביר להניח שתרצה להחליף אותו.
(כאשר אתה מחליף את הסוללה לאחר מספר שנים, הימנע מסוללות מזויפות לא מוכרות שנמכרות על ידי ספקים מקוונים קטנים. לא ניתן להבחין בסוללות מזויפות רבות מסוללות אמיתיות. במקום זאת, הוצא 25 - 50 דולר ארה"ב. בחר בסוללה באיכות טובה המיוצרת על ידי מכשיר הטלפון שלך. יצרן או על ידי יצרן סוללות לוואי מוכר כמו Lenmar. רכשו את הסוללה מספק אמין. באמריקה בסט ביי היא ספק אמין אחד.)
שֵׁשׁ תשובות:
#1
+240
Jeff Atwood
2010-07-29 03:02:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כפי שציין njd, רוב סוללות הטלפון הסלולרי הן יון ליתיום כעת.

למרות שטעינה קבועה לא יכולה להזיק, נראה ש ייתכן שתרצה להריץ את הסוללה מעת לעת עד למטה מעגלים דיגיטליים יכולים לכייל כראוי :

למרות שליתיום-יון הוא ללא זיכרון מבחינת הידרדרות ביצועים, סוללות עם מדדי דלק מציגות את מה שהמהנדסים מכנים "זיכרון דיגיטלי". פריקות קצרות עם טעינות עוקבות אינן מספקות את הכיול התקופתי הדרוש לסינכרון מד הדלק עם מצב הטעינה של הסוללה. פריקה מלאה מכוונת וטעינה כל 30 טעינות מתקן בעיה זו. לתת לסוללה לרוקן עד לנקודת הניתוק בציוד תעשה זאת. אם מתעלמים ממנו, מד הדלק יהיה פחות ויותר מדויק.

באשר לחיי הסוללה, הטמפרטורה היא ככל הנראה גורם - ככל שהסביבה חמה יותר, כך אובדן קיבולת רב יותר לאורך זמן. ואחסון הסוללה בטעינה של 100% אינו ממש בריא לסוללות ליתיום יון!

סט נהדר של טיפים לשימוש בסוללות ליתיום יון כאן: http://www.batteryuniversity.com/parttwo-34. htm

  • הימנע מפריקות מלאות תכופות מכיוון שהדבר גורם לעומס נוסף על הסוללה. כמה פריקות חלקיות עם טעינות תכופות עדיפות על ליתיום-יון מאשר אחת עמוקה. טעינת ליתיום-יון טעונה חלקית אינה גורמת נזק מכיוון שאין זיכרון. (מבחינה זו, ליתיום-יון שונה מסוללות מבוססות ניקל.) חיי סוללה קצרים במחשב נייד נגרמים בעיקר על ידי חום ולא דפוסי טעינה / פריקה.

  • סוללות עם יש לכייל את מד הדלק (מחשבים ניידים) על ידי הפעלת פריקה מלאה מכוונת אחת ל -30 טעינות. הפעלת החבילה בציוד עושה זאת. אם מתעלמים ממנו, מד הדלק יהיה פחות ויותר מדויק ובמקרים מסוימים ינתק את המכשיר בטרם עת.

  • שמור על סוללת הליתיום-יון קרירה. הימנע ממכונית חמה. לאחסון ממושך, שמור על הסוללה ברמת טעינה של 40%.

  • שקול להסיר את הסוללה מהמחשב הנייד בעת הפעלת חשמל קבוע. (חלק מיצרני המחשבים הניידים מודאגים מאבק ולחות המצטברים בתוך מעטפת הסוללה.)

  • הימנע מרכישת סוללות ליתיום-יון רזרביות לשימוש מאוחר יותר. צפה בתאריכי הייצור. אל תקנו מלאי ישן, גם אם נמכר במחירי אישור.

  • אם יש לכם סוללת ליתיום-יון רזרבית, השתמשו במלואם ושמרו על השני על ידי הצבתו במקרר. אל תקפיא את הסוללה. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, אחסן את הסוללה במצב טעינה של 40%.

@jeff, מעולם לא ראיתי תשובה ממך מטא, אך עלי להוסיף הערה, "למרות שטעינה מתמדת אינה יכולה להזיק, נראה כי תרצה להפעיל את הסוללה מעת לעת כל הדרך למטה כך שהמעגלים הדיגיטליים יוכלו לכייל כראוי: "זו לא עצה טובה. זה מאמץ את הסוללה, אם במעגל הטעינה שלך יש שגיאת אור בהצגת כמות הטעינה שנותרה לך זה פרט מינורי, אך הדגשה של הסוללה שלך עלולה לגרום לבעיות.
@kortuk זה בסדר, האם יש לך ציטוט לזה?
@JeffAtwood, כן אני כן, התשובה שלי לגבי [טעינת טלפונים ניידים במקום אחר באתר זה דנה בזה] (http://android.stackexchange.com/questions/2997/do-i-have-to-charge-my-phone-before-i -השתמש בפעם הראשונה / 3000 # 3000). כמו כן, כדי לקשר ישירות למקור, [גלול מטה לתחתית וקרא את "קווי ההנחיה הפשוטים"] (http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries). עבדתי גם עם סוללות ליתיום הרבה בתפקיד מקצועי בהתחלה האחרונה בה עבדתי, והמקורות הללו מגבים אותי, לא מקור הידע שלי.
@JeffAtwood, ראיתי צגי סוללות שזקוקים לכך כדי להישאר 100% מדויקים, אך זהו פשרה בין חיי הסוללה לידיעה מדויקת שנותרה טעינה. רוב האנשים יבחרו לדעת את הטעינה שנותרה, אני רק מציע שתציין בפני אנשים שזה אכן מיישן את הסוללה באופן משמעותי. אתה לא טועה, אני רק חושב שזה צריך הצהרת אחריות.
לעולם אל תפרוק בכוונה סוללת ליתיום ל -0%. זה יקצר את תוחלת החיים, ובמקרים נדירים זה יביא לכך שהסוללה כבר לא תפעל.
"יש לכייל סוללות עם מד דלק (מחשבים ניידים) על ידי הפעלת פריקה מלאה מכוונת אחת ל -30 טעינות." - מה אם המחשב הנייד שלי מחובר למטען 100% מהזמן במשך שבועות, כך שאיננו יכולים לדבר על 30 טעינות שכן הוא אמור להשתחרר כדי להיטען והוא לעולם אינו משוחרר?
#2
+61
njd
2010-07-28 18:50:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

טלפונים סלולאריים מודרניים משתמשים בסוללות ליתיום-יון, שעובדות בצורה הטובה ביותר עם טעינות טעינה תכופות.

יש להם מעגלים לניטור מתח הכניסה ולמניעת טעינת יתר.

חלק מהמטענים מתחממים למדי כשהם מחוברים לחשמל, וזה פשוט בזבוז אנרגיה; לכן כדאי לנתק את המטען מהחשמל לאחר שהטלפון הסלולרי שלך טעון במלואו, אך לא תיגרם נזק לסוללה אם תשאיר אותו טעון עוד כמה שעות.

#3
+15
Barfieldmv
2010-09-20 17:09:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כל המכשירים צריכים להפסיק את הטעינה ברגע שהם מלאים. עם זאת, הם עשויים להתחיל לטעון כאשר הטעינה תרד ל-80-90% בהתאם ליצרן.

אם אני זכויות, יש לסייג את רוב הסוללות לכ -1000 מחזורי טעינה לפני שמתרחשת השפלה רצינית. אם אתה טוען את הטלפון בלילה, ברכב ובעבודה זה יהיה כשנה. אחרי זה אתה יכול לקנות סוללה נוספת מכיוון שהם נהיים זולים באמת. פשוט סילוק את הסוללה הידידותית.

אתה יכול לספק מקור? "אם אני זכויות" אינו מעודד.
#4
+9
Broam
2010-07-28 18:46:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הטלפון שברשותי (OpenMoko FreeRunner) מציין במפורש בתיעוד שהוא יחיה באושר על המטען; הוא נוצר בשנת 2006 בערך.

אם מעגלי הטעינה של הטלפון שלך מספיק מתוחכמים הוא אמור להיות מסוגל לטפטף את הטעינה ולא להעמיס יתר על המידה או למצב גרוע של הסוללה.

האם זה GTA02v5 או v6?
#5
+8
ce4
2013-10-03 20:57:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הנה התשובות המומחיות האמיתיות מ הנדסת חשמל , אתר אחותנו:

השפעות של טלפונים חכמים המחוברים תמיד לחשמל?

לא קשור ישירות, אבל גם קריאה נחמדה:
טריק במעגל הטעינה שנחשב כמזיק

TL; DR: מעגל הטעינה מתוכנן בבטחה לחיבור למעגל הטעינה 24/7.

#6
+4
Cmazay
2014-09-24 01:03:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אלקטרוניקה מודרנית לא תטען את הסוללה יתר על המידה והטלפון אמור להיות מסוגל להתמודד עם חיבור כל הזמן לחשמל. עם זאת, שמירה על הסוללה ללא הרף במצב טעינה גבוה ומחזור טעינה במתח גבוה יגביר את התדרדרות הסוללה. זה הכי טוב לסוללה כאשר הטלפון הוא זמן מינימלי בטעינה מלאה.

הניסיון האישי שלי הוא שטלפון האנדרואיד שלי SGS1 טיפל בכל לילה בטעינה כל כך טוב, אז זה לא חכם לדאוג יותר מדי מכך, אבל אם הסוללה שלך לעולם לא זמן רב אחרון, עיין בזה.

http://batteryuniversity.com/learn/article/charging_lithium_ion_batteries

חלק מהמכשירים הניידים יושבים בתוך עריסת מטען במצב פועל. הזרם הנמשך דרך המכשיר נקרא העומס הטפילי ומפגר את מחזור הטעינה. יצרני הסוללות מייעצים נגד עומס טפילי בזמן הטעינה מכיוון שהוא גורם מיני מחזורים, אך אי אפשר תמיד להימנע מכך; מחשב נייד המחובר לרשת החשמל הוא כזה. הסוללה נטענת ל -4.20 וולט / תא ואז היא מתרוקנת על ידי המכשיר. רמת הלחץ על הסוללה גבוהה מכיוון שהמחזורים מתרחשים בסף 4.20V / תאים.

מטענים המיועדים למוכנות תפעולית, או במצב המתנה, לעיתים קרובות נותנים למתח הסוללה לרדת ל -4.00 V / תא ולהיטען רק 4.05V / תא במקום 4.20V / תא מלא. זה מקטין את המתח הקשור למתח ומאריך את חיי הסוללה.

כדי למזער את הלחץ, שמור על סוללת הליתיום-יון במתח 4.20V / cellpeak בזמן קצר ככל האפשר.

http://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries

רוב היונים מחויבים ל- 4.20V / תא וכל הפחתה של 0.1V / תא נאמר כמחזור חיים כפול.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 2.0 עליו הוא מופץ.
Loading...