שְׁאֵלָה:
האם מערכת ההפעלה של Android מספקת הגנה מפני התחממות יתר?
bwDraco
2013-05-18 22:09:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מכשירי iOS של Apple מציגים את האזהרה הבאה ומפסיקים את פעולתם אם הם מתחממים יתר על המידה:

טמפרטורה

[ iDevice ] צריך להתקרר לפני אתה יכול להשתמש בו.

האם מערכת ההפעלה של Android מכילה פונקציונליות דומה?

(לצורך התייחסות, אני משתמש ב- Nexus 7, מפעיל אנדרואיד 4.2.2 ללא שורש או נעילת אתחול נעולה. עם זאת, שאלה זו נועדה להיות אגנוסטית של המכשיר. לא חוויתי התחממות יתר - הטאבלט אמנם מתחמם בעומס, אך בשום פנים ואופן לא באופן מוגזם. אני רק תוהה אם קיימת הגנה כלשהי במערכת רמת תוכנה במלאי אנדרואיד.)

לפחות זה לא עשה זמן מה - צפו בתחרות הגריל ב- Youtube: [Android, WinPho7, iPhone4 ... What Grills Faster Faster?] (Http://www.youtube.com/watch?v=Gm0AkFUYpLQ)
שים לב שהנקסוס 4 יכבה בחינניות אוטומטית עם התחממות יתר: http://www.apktopsites.com/nexus-4-overheating-problem-what-to-do-and-how-to-prevent-itthe-droid- בָּחוּר/
הגרעין דואג לכך יחד עם מנהל הסוללה המתאים עבור ערכת השבבים ההיא. כל הסוללות * אכן מייצרות כמות של חום, יותר מכך כאשר המכשיר עובד יתר על המידה, נפוץ בערכות שבבים של מעבד יחיד - נסה לשחק ציפורים זועמות על ערכת שבבים 600Mhz MSM7227 - יכול לטגן יפה בחלק האחורי של המכשיר .... : ד
פעם גרמתי להתחמם יתר על המידה של המעבד בשולחן העבודה של openSUSE שלי. המערכת עברה את רצף הכיבוי בדרך כלל, עם הטקסט הבא ביומן: "הטמפרטורה הקריטית הגיעה (73 צלזיוס), מכבה"
@t0mm13b, אתה כנראה צודק - זה כנראה אותו מנגנון באנדרואיד שמפעיל כיבוי תרמי כמו זה בהפצות לינוקס בשולחן העבודה; ראה שורה 1041 של https://android.googlesource.com/kernel/common.git/+/android-3.4/drivers/thermal/thermal_sys.c
הגרעין אכן דואג לזה - זה מה שמסביר כיבוי מסתורי בנסיבות מסוימות כאשר רמת החום מגיעה לסף - זה מסתכם במנהל הסוללה - אם הקוד הזה בסופו של דבר פגום - זה התמוטטות תרמית לאורך כל הדרך .. . רק אומר :)
במיוחד אם המעבד הוא שעון יתר - אתה בעצם מבקש אותו !!!!!!
הגנת התחממות יתר היא המשימה של הליבה. לליבת לינוקס אכן יש הגנה מפני התחממות יתר, אולם היא מסתמכת על כך שמנהל ההתקן של חיישן הטמפרטורה עובד כהלכה. כך שבמכשירים שאין בהם חיישן טמפרטורה של מעבד או כזה שמנהלי ההתקן שלו לא פועלים כראוי, יתכן שעדיין תהיה התכה. שימו לב שחלק מהמעבדים בנויים גם מעגלי הגנה מפני התחממות יתר שאינם מסתמכים על תוכנה. עם זאת, בדרך כלל מובטח כי מנגנון הגנת חומרה זה יעבוד רק כאשר הוא אינו שעון יתר ותנאי הפעלה רגילים.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
TronicZomB
2013-05-19 00:17:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בתוך תיעוד BatteryManager לאנדרואיד יש קבוע שניתן להשתמש בו כדי לבדוק מול זה בשם BATTERY_HEALTH_OVERHEAT . זה יביא אותי להניח שיש בדיקה שמערכת ההפעלה עושה כנגד ערך זה, אם כי מעולם לא חוויתי אזהרה כזו באופן אישי. עשיתי זאת במכשיר ה- iPad הישן שלי, אך בהיותי המרת אנדרואיד לאחרונה לא הספקתי עדיין לברר על כך.

bwDraco
2013-06-26 18:01:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בתנאי שהוא יכול לקרוא את טמפרטורת המעבד, ליבת הלינוקס תגלה מצב של התחממות יתר ותכבה בחן את המכשיר במקרה של התחממות יתר. עם זאת, אנדרואיד אינו מכיל מנגנונים מובנים המנטרלים באופן סלקטיבי רכיבים או מפחיתים את החימום באופן שעושה iOS, כגון על ידי עמעום או כיבוי המסך, הפסקת טעינה, הפחתת עוצמתה של אנטנת התא. , או השבתת פלאש המצלמה.

Pat N
2013-05-19 00:18:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

קיימת אפליקציה בשם מגן הסוללות מאת Apphibios. אתה יכול להגדיר איזה טמפ 'שתרצה שייתן לך אזעקה. אני חושב ש- 104f הוא המקום שבו אתה רוצה לתת לו להתקרר.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...