שְׁאֵלָה:
מדוע ה- Nexus 7 יכול להציג הרבה יותר תוכן על המסך מאשר ה- Galaxy Nexus?
zacharyalexstern
2012-06-27 23:26:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ה- Galaxy Nexus הוא בגודל 1280x720, והטאבלט של Nexus 7 הוא 1280x800.

אני מבין שהטאבלט גדול יותר מבחינה פיזית, אך רזולוציית המסך, ולא גודל התצוגה, קובעת את הנדל"ן במסך. / p>

מדוע נראה כי ה- Nexus 7 יכול להציג הרבה יותר תוכן על המסך?

EDIT - השאלה שלי היא לא "למה הוא תוכנן כך". השאלה שלי היא יותר "איך זה שהוא מסוגל להראות יותר על המסך"? PPI לא מסביר זאת.

האם זה רק קנה המידה?

הייתי צריך לשאול "איך" הוא מסוגל לעשות זאת. כשאמרתי למה, לא התכוונתי "למה הם עיצבו את זה ככה", התכוונתי, "למה זה אפשרי מבחינה טכנית"?
למה זה אפשרי? ברצינות? אתה מקטין את הדברים.
כמו כן, אם אתה מסתכל על build.prop של אותו ROM (אם יש לך את ה- ROM dump), יש שם שורה * ro.sf.lcd_density = xxx * שמכתיב את צפיפות המסך. ככל שהערך גבוה יותר, כך יכול להשתלב יותר על המסך, וכך גם הפוך, פחות יכול להתאים למסך.
@zacharyalexstern: לשאול כיצד זה נעשה הוא שאלה בנושא פיתוח, והיא אינה נושא כאן. נסה StackOverflow.
ארבע תשובות:
Derek Kwok
2012-07-04 07:31:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כדי להבין מדוע Nexus 7 יכול להציג יותר תוכן מאשר ה- Galaxy Nexus, אסביר תחילה שני מושגים: צפיפות מסך ופיקסל בלתי תלוי בצפיפות.

אך לפני שנכנס לפרטים טכניים, זה יכול להיות שווה להבהיר את יעדי העיצוב של שימוש בפיקסלים שאינם תלויים בצפיפות. המטרה היא להגדיר ממשק משתמש שדומה בממדיו בכל המכשירים, ללא קשר לגודל המסך. כך שבמקרה זה מראה התפריטים זהה בגלקסי נקסוס ובטאבלט (זה לצד זה אמור להיראות דומים מאוד), אך מכיוון שיש מסך גדול יותר, ניתן להציג יותר תוכן. המעצב בוחר מראה שנראה טוב לגודל מסוים (מסך 160 dpi הוא הבסיס) וזה "מדומה" במקרה זה במכשירים עם dpi גבוה יותר.

צפיפות מסך חזק>

מכונה בדרך כלל dpi (נקודות לאינץ '). אנדרואיד מקבץ את כל צפיפות המסך בפועל לארבעה צפיפות כללית: נמוכה (120), בינונית (160), גבוהה (240) וגבוהה במיוחד (320). למכשיר כמו Galaxy Nexus יש צפיפות מסך "גבוהה במיוחד" (ליתר דיוק, ערך ה- dpi נקבע על 320). ה- Nexus 7 משתמש ב- "tvdpi" - כלומר 213 dpi.

פיקסל בלתי תלוי בצפיפות

המכונה בדרך כלל dp. זוהי יחידת הפיקסלים הווירטואלית המשמשת בעת הצגת תוכן. הפיקסל שאינו תלוי בצפיפות שווה לפיקסל פיזיקלי אחד במסך 160 dpi. לחישוב dp השתמש בנוסחה הבאה:

  px = dp * (dpi / 160)  

או באופן שווה:

  dp = (px / dpi) * 160  

הסיבה לכך ש- Nexus 7 יכול להציג יותר תוכן מאשר ה- Galaxy Nexus למרות רזולוציות דומות היא זו: ה- dpi של Nexus 7 נמוך יותר מאשר Galaxy Nexus .

Galaxy Nexus (320 dpi, 720 פיקסלים ברוחב)

  (720/320) * 160 = 360 dp  

Nexus 7 (213 dpi, 800 פיקסלים ברוחב)

  (800/213) * 160 = 600 dp  

משמעות הדבר היא שכאשר אפליקציות מתבצעות במכשירי הגלקסיה נקסוס, רוחב המסך הוא למעשה 360 dp (מוצג באמצעות 720 פיקסלים). ואילו ב- Nexus 7 רוחב המסך הוא 600 dp (מוצג באמצעות 800 פיקסלים).

בונוס

אם ה- Galaxy Nexus שלך מושרש, תוכלו להשתמש באפליקציה כמו LCD Density Modder ולשנות את ה- DPI של המכשיר שלכם ל -240. מה שתקבלו זה משהו הרבה יותר קרוב לנקסוס 7 בחבילה קטנה יותר. משמאל צילום מסך של המכשיר ב -240 dpi. תבחין שאנחנו יכולים לראות הרבה יותר תוכן כאשר ה- DPI נמוך יותר.

Galaxy Nexus at 240 dpi Galaxy Nexus at 320 dpi

אין שום קשר עם PPI

התשובות האחרות מזכירות PPI. כמות התוכן המוצגת אינה קשורה ל- PPI של מכשיר. אם כי בדרך כלל, ספקים בוחרים את ה- DPI הקרוב ביותר ל- PPI של המכשיר. (למשל, ל- Galaxy Nexus יש PPI של 316, אך DPI של 320, כאשר ל- Nexus 7 יש PPI של 216, אך הוא משתמש ב- 213 DPI).

קריאה נוספת

http://developer.android.com/guide/practices/screens_support.html

תודה על כך, אף אחד אחר לא ענה בפועל על השאלה ששאלתי.
זו תשובה טובה בסך הכל, אך הפסקה "אין שום קשר ל- PPI" מבדילה כוזב בין DPI ו- PPI. ראה הערתי לתשובתו של מוחמד אסאם.
שלום. אני פשוט לא מבין מילה ממה שאתה אומר. אתה מניח שככל שה- dpi נמוך יותר, כך תוכל להראות יותר. אבל כשיש לך 100 נקודות לאינץ ', אתה פשוט מציג פחות מידע על אינץ' שכאשר יש לך 200 נקודות לאינץ '. וגם, אם צפיפות ברירת המחדל מוגדרת ליד ה- ppi של המכשיר, אתה לא יכול לעשות טוב יותר, אפילו לשנות את הערך, כי ככל שידוע לי, כן ניתן להציג נקודה אחת על פיקסלים רבים, אך פיקסל לא יכול להציג יותר הנקודה האחת הזו.
אההה, האם זה חל על מסכי שולחן העבודה?
למעשה ל- Nexus 7 יש 213 DPI והוא 600x961 יחידות dp. ראה https://plus.google.com/105051985738280261832/posts/6eWwQvFGLV8
Mohamed Essam
2012-06-27 23:53:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הסיבה לכך היא שהפיקסלים לאינץ '(PPI) שונים ביניהם. ככל ש- PPI גבוה יותר, האיכות גבוהה יותר אך בעלות של גודל מסך קטן (יחסית). אז ל- Nexus 7 יש 216 פיקסלים לאינץ 'ואילו ל- Galaxy Nexus יש 316 פיקסלים לאינץ'. הרזולוציה היא לא הכל, אתה צריך גם לקחת בחשבון את צפיפות הפיקסלים.

לערכי PPI גבוהים יש יתרון שזה HD אבל יש לה גם חסרון שהוא גודל מסך קטן יותר (ברציפות מתמשכת) רזולוציה).

תוכלו לקרוא עוד על PPI כאן.

אני לא רואה מה קשור PPI לנדל"ן מסך. בהנחה שאין קנה המידה, גלקסי נקסוס אמור להיות בעל נדל"ן מסך זהה לזה של נקסוס 7, הדברים פשוט צריכים להיראות קטנים יותר על המסך.
@zacharyalexstern, PPI רלוונטי מכיוון שהוא קובע את קנה המידה של הגופן. טקסט בן 12 נקודות אמור להיות בגובה שישית סנטימטר (72pt = 1in), התואם ל -36 פיקסלים ב- 216ppi Nexus 7 וכ -53 פיקסל ב- Galaxy Nexus בגודל 316ppi. אלמנטים אחרים של ממשק המשתמש מוגדלים גם על פי PPI.
בעיקרון, אלמנטים ממשק המשתמש מוגדלים כך שיופיעו בגודל עקבי * פיזי * בכל המכשירים. לכן תוכלו להתאים יותר מהם למכשיר גדול יותר מבחינה פיזית.
@zacharyalexstern אני לא יכול לנסח את זה טוב יותר מוויזרד, אז אני לא אעשה זאת. אני רק מגבה אותו כי נראה שאתה נחוש כי ל- PPI אין שום קשר לנדל"ן המסך. אני מבטיח לך להיפך, זה קשור * לכל מה שקשור לנדל"ן במסך. אתה צודק ששני מסכים בגודל 1280x800 מכילים את * מספר הפיקסלים *. אך כל רכיבי Android מוגדלים לצפיפות פיקסל. תכנתת לאנדרואיד? האם המונח ** dp ** מוכר?
ל- PPI שום דבר קשור לנדל"ן מסך. מה שאנו מכנים "נדל"ן מסך" הוא למעשה מספר הפיקסלים הבלתי תלויים בצפיפות (DP). DP אינו תלוי ב- PPI של מכשיר, ותלוי רק ב- DPI. לכן אני יכול לשנות את ה- Galaxy Nexus שלי מ- 320 DPI ל- 240 DPI, ולראות תוכן כמעט כמו של Nexus 7. ספקי הטלפון פשוט בוחרים את ה- DPI הקרוב ביותר ל- PPI של המכשיר (למשל Galaxy Nexus - 316 PPI, 320 DPI. נקסוס 7 - 216 PPI, 240 DPI).
אלמנטים ממשק המשתמש של @Wyzard באנדרואיד בהחלט אינם משולבים ל- PPI, אלא הם מוגדלים ל- DPI.
@DerekKwok, [DPI הוא מונח הדפסה שלא ממש מתאים לתצוגות מחשב.] (Http://www.andrewdaceyphotography.com/articles/dpi/) כאשר משתמשים בו ביחס לתצוגות מחשב, זה בדרך כלל מילה נרדפת ל- PPI, מכיוון שה- התמונה עשויה מפיקסלים ולא מנקודות.
eldarerathis
2012-06-27 23:40:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הצגת אותה כמות תוכן על גבי מסך בגודל 4.6 אינץ 'תהפוך אותה לקטנה ביותר ברוב המקרים. לא תוכל לקרוא אותה, ולכן הצבת תוכן רב על המסך פשוט לא הגיוני. רזולוציה קובעת כמה פיקסלים אתה יכול להציג, אך פיקסל אחד אינו זהה לגודל בכל מסך . הפיכת תוכן לשמיש וקריא דורשת ממך להשתמש בפיקסלים רבים יותר במסך קטן יותר מכיוון שהם ארוזים יותר בצפיפות.

לשם השוואה טובה, פתח דף אינטרנט בגלקסי נקסוס והתקרב עד הסוף. אותו דף שנצפה על צג 14 "(או כזה) ברזולוציה דומה לא תהיה בעיה, אך הטקסט כמעט בלתי ניתן לפענוח בטלפון שלך.


מנקודת המבט של "איך זה מבוצע טכנית" - זה תלוי במידה רבה באופן כתיבת אפליקציה. כברירת מחדל, אנדרואיד פשוט תגדיל את הממשק למסך הגדול יותר, מה שעלול לגרום או לא לגרום ליותר נתונים להיות גלויים (שקול רשימת גלילה, למשל: פריטים נוספים ייראו על גבי מסך גדול יותר). זה התרחיש הבסיסי ביותר.

עם זאת, יתכן שגם מפתח יגדיר פריסות שונות לחלוטין בהתבסס על גודל המסך או הצפיפות. לכן ייתכן שהפריסות במכשיר "7 אינן קשורות לחלוטין לפריסות במכשיר 4" או 10 ". זה נותן למפתחים גמישות רבה ליצור ממשקי משתמש עשירים יותר עבור טאבלטים (ומכשירים אחרים כאלה) תוך שמירה על ממשקי המשתמש של הטלפון. שמיש. זה מכוסה באריכות ב אתר המפתחים של Android.

התכוונתי לומר, אירוני שגוגל תומכים באייפד ב- Google + שלהם ... שהדגמת Glass עם Brin הייתה משהו אחר בכל זאת ...: D
אני מבין מדוע זה נעשה, השאלה שלי היא יותר * איך *. לְמָשָׁל. האם זה רק עניין של קנה המידה?
@zacharyalexstern: אז תלוי איך כותבים את האפליקציה. אתה יכול לכתוב אפליקציה כדי להשתמש בפריסות שונות לחלוטין על גבי מסכים בגדלים שונים אם תרצה, כך שזה לא בהכרח רק "מתכוונן" במובן האופייני. לחלופין, תוכל לאפשר לאפליקציה להתמקד רק אם תרצה. יש קבוצה נכבדה למדי של תיעוד המוקדש לכך [באתר מפתחי Android] (http://developer.android.com/guide/practices/screens_support.html) אבל זה סיכום די בסיסי.
Felix
2012-07-02 14:41:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

סליחה על התשובה המטופשת, אבל: ה- Galaxy Nexus מגדיל את הכל.

לדוגמה, האות הקטנה 'a' יכולה להיות ברוחב של 30 פיקסלים ב- Galaxy Nexus, בעוד שיש לה רק 20 פיקסלים ב- Nexus 7. בדרך זו, אותיות נוספות יכולות להתאים למסך. הסיבה לכך ש נראה שהם באותו הגודל (למשל 3 מ"מ אם שמים סרגל על ​​המסך) היא, כמו שאמרו האחרים, צפיפות פיקסלים. ביסודו של דבר, הפיקסלים גדולים יותר מבחינה פיזית ב- Nexus 7.

הסיבה שבגללה ה- Galaxy Nexus הופך את הכל לגדול יותר היא כדי שתוכלו להשתמש בו בפועל מבלי להשאיר אותו סנטימטר מהפנים שלכם. אם האות 'a' תהיה ברוחב של 20 פיקסלים, כמו ב- Nexus 7, היא תהיה קטנה מכדי לקרוא אותה בנוחות (מכיוון שהפיקסלים קטנים בהרבה).

אני מבין את זה, זו לא השאלה שלי.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...