שְׁאֵלָה:
אילו הרשאות ניתנות לאפליקציה עם הרשאות ניהול מכשירים?
Christoph
2016-12-31 03:04:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם ליישום מנהל התקן יש הרשאות / כלשהן כגון אנשי קשר, אחסון וכו '??

לא ברור מ- מנהל מכשיר developer.android.com האם או שלא זכויות מנהל אלה גם מרמזות על הרשאות יישום.

או שמא מנהל התקן פשוט אומר שהוא יכול בלבד לעשות את הדברים במדיניות שהוא רשאי כגון לנעול את המסך, לנגב את הטלפון, למנוע (בקלות) להסיר את ההתקנה של האפליקציה וכו '. וכי ההרשאות לגישה למידע פרטי מנוהלות באמצעות הגדרות ההרשאות בלבד?

שתיים תשובות:
Joe
2016-12-31 03:29:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כן, למנהל מכשיר בלבד יש הרשאות לעשות את מה שהוא אומר.

אם תשנה את ההרשאות של האפליקציה שהמנהל משויך אליה, ה הרשאות המנהלים לא ישתנו

(התשובה הוענקה מ הבאים המקורות):

האם יש לך ראיות לכך? אני פשוט סקרן איך גילית את זה.
מניסיוני האישי, וממחקר מקוון
יהיה נחמד מצידך אם תוסיף את המקורות המקוונים שלך. התשובה טובה אבל יכולה להיות טובה יותר.
Izzy
2016-12-31 20:04:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשמיידת אותי במפורש לתשובה: sup>

AFAIK, אפליקציות יכולות להשתמש רק בהרשאות שהוכרזו במניפסט שלהן - כך שלא אמורה להיות שום דרך שאפליקציה תוכל להוסיף לעצמה הרשאות זה מעולם לא ביקש שם.

DeviceAdmin נותן כוחות נוספים גבוהים (אפליקציות למשל מוגנות מפני הסרת התקנה ויכולות לגשת לכמה דברים נוספים שהם לא יכלו להסתדר בלעדיהם). מה זה כולל בדיוק, אני לא בטוח. אני יכול רק להתייחס ל חלק ספציפי של הדף שקישרת, שם מוסברים הכוחות. אני לא יכול לערוב לשלמות הדפים (או לנכונות בזה: לא תהיה הפעם הראשונה שגיאה הופיעה שם).

Device Admin
הפעלת מנהל התקן (מקור: מפתחי אנדרואיד; לחץ על התמונה להגדלה) sup>

אולי תזכור שיש משהו אחר הנושא שם דומה: ADM, ה- מנהל מכשירי Android. בדיקת צילום המסך לעיל מתוך מחשבה על כך, נותנת לך מושג על היסודות: ADM מאפשר לך לאפשר פונקציות אלה (אם כי ב- AFAIK הוא אינו כולל "ניסיונות לפתיחת נעילת מסך" ו"שבית מצלמות "). אך זוהי דוגמה טיפוסית לשימוש ברוב התכונות הללו.


TL; DR: AFAIK DeviceAdmin אינו יכול להעניק הרשאות לאף אפליקציה ( כולל אפליקציית DA עצמה), במיוחד לא אם האפליקציה המדוברת לא הכריזה עליהם ב Manifest שלה. זה רק נותן לאפליקציה הנושאת הרשאה זו גישה לתכונות מערכת ספציפיות שאינן זמינות אחרת.

אני מניח שהקטע הזה בדף ניהול המכשירים הזה: ברגע שמשתמשים מפעילים את יישום ניהול המכשירים, הם כפופים למדיניות שלו. עמידה במדיניות זו מעניקה בדרך כלל יתרונות, כגון גישה למערכות ולנתונים רגישים. פירושה שאפליקציית חברה לדוגמא יכולה לאפשר גישה לנתונים רגישים של החברה, ולא להפך.
זה נכון, @ChristophAlrich - אך יחד עם זאת, החברה מקבלת את האישור לנגב מרחוק את המכשיר בכל עת שתרצה, או לשנות את הסיסמה שלך. אני אהיה זהיר מאוד עם מי אני מעניק זאת. אם חברה כלשהי רוצה לכפות עלי את זה, הייתי אומר להם מעדיפים לתת לי מכשיר שלהם, אבל לא נותנת להם לתפעל את עצמי.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...