שְׁאֵלָה:
כיצד לזהות מי מוריד קבצי apk ברקע?
HitOdessit
2012-10-26 18:18:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בשלב מסוים בזמן הטלפון אנדרואיד שלי מתחיל להוריד כמה קבצי .apk ברקע. אני מניח שזה עושה כמה מהאפליקציות החינמיות מה שהתקנתי בטלפון החדש שלי מ- Google Play (התקנתי לאחרונה 30-40 אפליקציות חדשות). זה מאוד מעצבן, אבל אני לא מצליח להיפטר מזה. ניסיתי לחפש וירוסים באמצעות אפליקציית אנטי-וירוס, אך היא לא מצאה דבר.

כיצד אוכל לזהות בדיוק איזו אפליקציה מורידה מעת לעת קבצי apk ברקע?

עדכון : בסרגל ההודעות אני יכול לראות רק הודעה רגילה על שקובץ .apk הורד בהצלחה . אם אני לוחץ על אותה הודעה, היא פותחת את אפליקציית "הורדות" הרגילה עם רשימת הקבצים שהורדת. כאן אני יכול לראות קבצים שהורדתי בעצמי וקבצים שהורדו על ידי אפליקציה כלשהי ברקע. אז, אני חושב שקבצים מורידים באמצעות דפדפן מקורי.

הטלפון שלי: Sony xPeria Sola, מערכת ההפעלה אנדרואיד 2.3.7

האם זה מופיע בסרגל ההודעות?
עדכנתי את שאלתי
מדוע זה מתויג כ- [airpush]?
אני מניח שאפליקציה כלשהי שולחת קצת פרסום באמצעות Push למכשיר שלי. אולי הורדות .apk זה סוג של פרסום?
סביר להניח ש- Google Play מכיל את האפליקציות לעדכון אוטומטי, כך שהיא עושה זאת ...
אם הוא מופיע במנהל ההורדות, האם תוכל להוסיף את שמות הקבצים המלאים לתשובתך? זה יכול להיות רמז חשוב.
ארבע תשובות:
user63542
2014-06-09 10:32:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ככל הנראה התיקון המהיר ביותר יהיה כאשר הוא מוריד .apk, עבור אל ההודעה, לחץ עליו לחיצה ארוכה וכאשר "מידע על אפליקציה" צץ, לחץ עליו. זה יפתח במנהל היישומים את האפליקציה שהורידה אותה. (יתכן וזה לא זמין בטלפון שלך, אבל זה עובד ב- S3 שלי.)

מנהל היישומים שלך הוא מידע רב נוסף. יש הרבה יותר מדי פרטים כדי לפרט הרבה יותר, אבל למשל אפליקציה שאמורה להיות לא מקוונת, בדוק את השימוש בנתונים. אם הוא השתמש בכמה מגה בייט נתונים, יש את האשם שלך.

אתה יכול גם לצמצם את החשודים על ידי בחינת ההרשאות. אם זה לא דורש גישה לרשת, הוא לא יכול להוריד שום דבר. (אם כי אם זה לא עובד, אני לא בטוח עד כמה אמינות תגיות ההרשאות הן אם אנו מתמודדים עם טרויאני).

התכונה "מידע על אפליקציה" בהתראות אינה זנגביל: היא נוספה בג'לי שעועית.
jadkik94
2012-10-26 20:19:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשזה קורה, נסה לראות את האפליקציות והשירותים הפועלים ברקע. ככל הנראה דברים כמו אפליקציות להעברת הודעות ואפליקציות פועלות אחרות, האפליקציה שהורידה את קובץ ה- apk ההיא פועלת ככל הנראה כשירות.

ייתכן שזה באמת הדפדפן (ראה אם ​​הוא פועל) . אם לא, ההבנה שלי היא שכל אפליקציה יכולה להפעיל הורדה באפליקציית "הורדות", כך שהיא עשויה לא להיות קשורה.

אתה יכול לגרום להרוצח / מנהל משימות לבדוק ולהרוג אפליקציות שאתה חושד בהן. הם המקור לכך, אך זה שנמצא בהגדרות> יישומים> ריצה (או דומה) אמור להספיק.

tl; dr ניסוי וטעייה. הרגו את האפליקציות שאתם חושדים ובדקו אם היא ממשיכה.

אם אפליקציה סוררת מורידה משהו באמצעות מנהל ההורדות, זה לא יעזור.
@RichardBorcsik זה לא יעצור את ההורדה, אבל זה ימנע את התחלתו ...
מכיוון שהאפליקציה תתחיל מחדש והוא עדיין לא יידע באיזו מהאפליקציה הייתי אומר שזה לא שימושי מדי. להרוג את כל האפליקציות כל הזמן אז מקווה שאף אחת מהן לא תתחיל להוריד, ובכן לא פיתרון.
@RichardBorcsik זה מאוד לא סביר שכל האפליקציות שלו פועלות, וכמה אפליקציות למנהל המשימות יכולות למנוע את הפעלת האפליקציות (במקרה שהן אכן לא יופעלו מחדש), אז להרוג נניח 5 אפליקציות חשודות אחת או שתיים בכל פעם לא צריכות ' לא כל כך בעיה. רק על ידי כך שאתה רואה אילו פועלים (ולא מצפים מהם) היית מבטל מחצית מהאפשרויות.
@jadkik94, אני מצטער, אבל אני מחפש פיתרון כללי ואמין יותר. אולי איזושהי אפליקציה שיכולה לנתח אפליקציות "חשודות"? אולי איזה מנתח יומני מערכת? או אולי יש דרך לדעת איזו אפליקציה הורידה את הקובץ המדויק?
@Hit יתכן שתוכל להשיג משהו מה- logcat, משהו כמו "כוונת ההתחלה להוריד.אפ.כל מה.הוא.תקרא", אבל אני לא בטוח שזה ייתן לך את שם האפליקציה שהתחילה אותה .. אבל אפליקציה שתעשה זאת בשבילך (אם זה בכלל אפשרי), די לא סביר שתמצא אי פעם. IMO ההימור הטוב ביותר שלך עשוי להיות מנסה באופן ידני להרוג כל אחד ולראות ...
HitOdessit
2012-10-31 16:46:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני עדיין לא יודע לענות על השאלה שלי ל- Android OS 2.x, אבל ל- Android OS 4.x יש תכונה נחמדה - אתה יכול ללחוץ לחיצה ארוכה על כל התראה בשורת המצב ולבחור תפריט קופץ של מידע אפליקציה אשר יפתח את מסך היישום "מידע על אפליקציה", מה נוצר הודעה זו. תכונה נחמדה מאוד, אבל לא מצאתי אנלוגי במערכת ההפעלה 2.x

אני לא יודע אם זה בכל מקרה יעזור מכיוון שהאפליקציה שהתחילה את ההודעה טכנית היא אפליקציית "הורדות" ככל הנראה ... מה שאתה צריך לדעת זה האפליקציה שהפעילה את אותה, שאתה עשוי *** * להיות מסוגל למצוא ב- logcat.
brad
2014-07-04 09:25:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתרשתי את הטלפון שלי והעמסתי תיבת עסוק עם מסוף ורק בגחמה, iftop היה שם. או iftop או tcpdump יגידו לך הכל. tcpdump -i -w myDumpFile.pcap

תן לו לרוץ ול כשאתה חושב שזה קרה, הפסק tcpdump והביא את ה- .pcap ל wireshark. זה יגיד הכל.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...