שְׁאֵלָה:
כיצד אנדרואיד משיגה טמפרטורת סוללה?
spica
2012-09-15 05:12:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני סקרן לגבי האופן שבו מכשירי אנדרואיד משיגים את טמפרטורת הסוללה. ל- Android יש ממשק API בשם BatteryManager המספק את הערך של טמפרטורת הסוללה המיידית, אך האם יש חיישן טמפרטורה בפועל בתוך הסוללה? או שמא ערך זה מחושב אך ורק על ידי משוואה מסוימת, תוך שימוש בערך הזרם, המתח והזמן שחלף? אם הוא מחושב לא נמדד, האם בכל זאת נוכל לדעת כמה הטלפון חם באמת?

אחד תשובה:
Narayanan
2012-09-15 07:46:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לכל סוללה ניידת יש תרמיסטור מובנה, (שהוא מתמר שמשנה את עמידותו ביחס לטמפרטורה שלו) שבאמצעותו מעגל הטעינה מודד כל הזמן את טמפרטורת הסוללה. זה יכול אפילו למנוע טעינה של הסוללה אם הטמפרטורה מגיעה לרמה מסוכנת ועל ידי שליטה בטמפרטורה שלה, חיי הסוללה מוגברים.

לסוללה ניידת יש יותר משני מסופים, אחד מהם שהוא עבור תרמיסטור זה. ראה את התמונה ב שאלתי שנשאלתי באתר זה.

תודה רבה, נאראיאן! התשובה שלך עזרה לנקות את הבלבול שלי. האם ידעת במקרה האם לרכיבים אחרים (כגון מעבד) בטלפון יש תרמיסטורים? כמו כן, האם לדעתך טמפרטורת הסוללה יכולה להוות סימן להראות את הטמפרטורה של הטלפון (בכללותה)?
למיטב ידיעתי בשום רכיב אחר בטלפון אנדרואיד אין מכשיר למדידת טמפרטורה שאינו סוללה. כמובן שבטלפון אנדרואיד איכותי כלשהו, ​​חיישן טמפרטורת הסביבה זמין למדידת טמפרטורת החדר (כפי שמציינת המילה סביבה)
@spica: נראה שיש מכשירי אנדרואיד [חיישן טמפרטורת מעבד] (https://play.google.com/store/apps/details?id=br.templister). עם זאת, אני מניח שעקב תכנון SOC ובגלל גודל הטלפון קטן בהרבה משולחן העבודה, כל חום מתפשט במהירות והופך את הניטור של כל רכיב בנפרד פחות שימושי.
תודה @LieRyan! אני מבין שאי אפשר לכל הרכיבים חיישן טמפרטורה. אני רק מקווה שיש דרך לומר מאיפה החום. לפעמים אנחנו מבצעים שיחת טלפון ארוכה והטלפון מתחמם למדי, אבל הסוללה לא כל כך חמה (אם כי גם טמפרטורת הסוללה עולה). אני מניח שבמקרה זה, החום מגיע בעיקר ממודול הרדיו (מכיוון שהוא משתמש בהספק רב).
הוספת הדברים שאמר @LieRyan, התפשטות החום המהירה היא היבט מכוון, המושג בעזרת יריעת גרפיט פירוליטית.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...